Korzyści studiowania na Ukrainie

Studia lekarskie na Ukrainie

Zawód lekarza ma wysoki status społeczny. Nic więc dziwnego, że mimo kosztów, jakie trzeba ponieść, tak wiele osób decyduje się na płatne studia medyczne. Wynika to z tego, że polskie publiczne uczelnie oferowują bardzo mało miejsc dla studentów, a progi są wysokie. W związku z tym nie wszyscy chętni się dostaną. Stąd ogroma popularność uczelni płatnych, niestety za ogromne czesne.

Dlaczego studia medyczne na Ukrainie?

Powodów jest wiele. Najistotniejszym z nich jest kwota czesnego. Najdroższe studia na uczelniach ukraińskich to wydatek około 5 tys. dolarów, co stanowi zaledwie 1/3 kwoty, jaką zapłacimy w Polsce. Już tylko to przemawia na korzyść studiów medycznych na Ukrainie. Jeśli dołożymy do tego poziom nauki, porównywalny z poziomem nauczania w kraju, doskonałe zaplecze naukowe, dostęp do wydawnictw, znakomicie wyposażoną bibliotekę – otrzymamy naprawdę świetne warunki nauki.

Studia medyczne na Ukrainie

Na ukraińskich uczelniach studiują osoby z ponad 70 krajów. To stwarza doskonałe możliwości studiowania w międzynarodowym środowisku, również z międzynarodową kadrą wykładowców.
Uczelnie, które oferowują studia medyczne dla osób z innych krajów (we Lwowie, w Tarnopolu i Ivano-Frankivsku) leżą na tyle blisko granicy Polski, że nie są problemem częste wizyty w domu, co dla niektórych jest bardzo istotne.
Zobacz również: Studia medyczne na Ukrainie